Basic plus Soft&Feel- warsztat o świadomej komunikacji ludzi z końmi - Szkolenia jeździeckie

Basic plus Soft&Feel- warsztat o świadomej komunikacji ludzi z końmi

SOFT&FEEL to kierunek pracy z koniem, gdzie efektem jest uzyskanie konia lekkiego, chętnego do współpracy, łatwego w prowadzeniu i płynnie odpowiadającego na sugestie jeźdźca. Dążymy tu do pełnej harmonii i lekkości współpracy między jeźdźcem a koniem. Szkolenie SOFT&Feel jest skierowane do osób, które już uczestniczyły/znają elementy prezentowane w szkoleniu BASIC.
BASIC są to warsztaty z podstaw skutecznej komunikacji z koniem. Prezentowane metody szkoleniowe są oparte o wiedzę z zakresu ludzkiej oraz końskiej psychologii.
Podczas szkolenia dowiesz się jakie metody dobrać by bezpiecznie i skutecznie, w dobrym tego słowa znaczeniu, komunikować się z koniem.
Szkolenie jest uniwersalne i można wykorzystać w każdym stylu jeździeckim.
Na szkoleniu Basic skupimy się na budowaniu poprawnych bezpiecznych relacji pomiędzy człowiekiem, a koniem. Powiemy uczestnikom na co mają zwracać uwagę podczas pracy z koniem.
Pokażemy i nauczymy jak skutecznie komunikować się z koniem. Wskażemy na zachowania, blokady i dystraktory, które zakłócają komunikację lub sprawiają, że jest ona nieskuteczna. Szkolenie rozpoczynamy wykładem, w którym poruszymy zagadnienia psychologii ludzkiej i końskiej. Przytoczymy mało znane fakty naukowe, które zasadniczo ułatwiają komunikację pomiędzy zwierzęciem, a człowiekiem.
Powiemy o świadomości myśli, emocji i ciała ludzkiego i jaki wpływ ma ona na pracę z koniem. Poruszymy temat emocjonalności koni oraz ich sposobu postrzegania świata. Kolejne dwa dni już w praktyce rozwiniemy tematykę wykładu rozpoczynając pracą z ziemi, aby następnie przetransformować ćwiczenia wykonywane z ziemi na grzbiet konia.
Szkolenie Basic jest częścią nowatorskiego programu HorseKiDo którego głównym założeniem jest wykorzystanie naturalnego potencjału konia i zarządzanie ruchem konia w taki sposób aby koń czuł się przy człowieku bezpiecznie. Jest to ciekawe i czasami trudne dla uczestników szkolenie, podczas, którego uczestnicy dowiadują się dużo o sobie. Wskazujemy na zachowania, osobowości czy stany emocjonalne zaburzające komunikację. Wskazujemy ćwiczenia i możliwości jak popracować nad sobą aby w efekcie uzyskać bezpiecznego i chętnego do pracy konia. Szkolenie ma także na celu zwiększenie świadomości człowieka, spojrzenie na Siebie z punktu widzenia konia.
Po szkoleniu uczestnicy będą wiedzieli i potrafili zastosować w pracy ze swoim koniem świadomą i skuteczną komunikację. Zmiana komunikacji sprawi, iż koń stanie się partnerem w pracy, kompanem do terenowych wycieczek.
Serdecznie zapraszamy!
Alicja i Jakub Ciemnoczołowscy.
Koszt udziału jeźdźca w szkoleniu razem z własnym koniem: 600 zł
Koszt hotelu dla konia za dobę: 100 zł. W cenie boksu jest słoma, siano i owies według potrzeb. Możliwość padokowania konia lub trzymania w boksie -wybór należy do właściciela konia.
Udział w szkoleniu jako słuchacz za całe szkolenie: 200 zł. Za jeden dzień szkolenia -100 zł.
Opłaty za pobyt konia oraz udział w szkoleniu jako wolny słuchacz – płatne na miejscu jako darowizna na rzecz stowarzyszenia Hippicus.
Możliwość zamówienia obiadów (catering): koszt po stronie uczestnika w zależności od zamówienia.
Nocleg, śniadanie i kolacja we własnym zakresie (Świnoujście dysponuje bogatą i urozmaiconą bazą noclegową)
Ilość miejsc dla par jeździec i koń – ograniczona. Zgłoszenia par koń+jeździec oraz wpłaty zaliczek przyjmujemy najpóźniej do 15-go października. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń wraz z wpłatą zaliczki. Gwarancję miejsca mają tylko osoby, które wpłacą 200 zł zaliczki gotówką lub przelewem. Dane szczegółowe do przelewu zaliczki:
Jakub Ciemnoczołowski Laskownica 44, 89-240 Kcynia, nr konta 78102014620000790203581006. Pozostała część płatności w dniu przyjazdu.
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania szkolenia jeśli zgłosi się zbyt mała liczba uczestników lub zostanie ogłoszony lockdown z powodu epidemii Covid.

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

paź 22 - 24 2021
Zakończone!

Czas

08:00 - 18:00

Czas lokalny

  • Strefa czasowa: America/New_York
  • Data: paź 22 - 24 2021
  • Czas: 02:00 - 12:00

Koszt

600 zł

Więcej informacji

Rejestracja

Lokalizacja

Stowarzyszenie Hippicus
Krzywa 13B, 72-600 Świnoujście, Poland

Organizator

Horsekido Team
Telefon
+48 601 679 966
Email
horsekido.jakub@gmail.com

Prowadzący

X
Kod QR
PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
29
30
1
2
3
4
5
Wydarzenia dla 29th
Wydarzenia dla 30th
Wydarzenia dla 4th
Wydarzenia dla 5th
6
7
8
9
10
11
12
Wydarzenia dla 6th
Brak wydarzeń
Wydarzenia dla 7th
Brak wydarzeń
Wydarzenia dla 8th
Brak wydarzeń
Wydarzenia dla 9th
Wydarzenia dla 10th
Wydarzenia dla 11th
Wydarzenia dla 12th
13
14
15
16
17
18
19
Wydarzenia dla 13th
Brak wydarzeń
Wydarzenia dla 14th
Wydarzenia dla 16th
Wydarzenia dla 17th
Wydarzenia dla 18th
Wydarzenia dla 19th
20
21
22
23
24
25
26
Wydarzenia dla 24th
Wydarzenia dla 25th
27
28
29
30
31
1
2
Wydarzenia dla 29th
Brak wydarzeń
Wydarzenia dla 30th
Wydarzenia dla 31st
Wydarzenia dla 1st
Wydarzenia dla 2nd

Reklama

Chcesz wesprzeć nasz portal – postaw mi kawę