
Webinar- wprowadzający do zajęć techniką Aleksandra do pracy nad dosiadem jeźdźców
Cz.1: Co tworzy dobry dosiad? – wykład połączony z prezentacją, prowadzi: Ewa Rot-Buga
-rozluźnienie czy napięcie – czy na pewno nie ma nic „pomiędzy”? Który stan jest „właściwy”?
-propriocepcja i „czucie siebie” na koniu – jak nasz mózg nas oszukuje, utrudniając naukę jeździectwa
-pozycja: linia bark – biodro – pięta – „ładna” zewnętrzna forma czy klucz do równowagi? Problemy z uzyskaniem i utrzymaniem w ruchu.
-utrwalone złe nawyki – jak wyplenić, czyli koncepcja nauki jeździectwa jako zauważania
-„rozluźnij się”, „wyprostuj się”, „usiądź głębiej” – dlaczego nie zawsze słowa są pomocne?
-kiedy się uczymy? moment „olśnienia” – w przeskakiwaniu na wyższy poziom jeździectwa
-stabilny dosiad – czyli o skupieniu, wsłuchaniu i koncepcji jeździectwa jako medytacji w ruchu
Cz.2: Czym jest Technika Alexandra i jak pomaga jeźdźcom? – wykład połączony z ćwiczeniami, prowadzi: Magdalena Kędzior
-Najpierw świadomość i myśl, potem ruch
-Dbanie o całość przy poprawianiu szczegółu
-Odruch strachu – na ile nami rządzi, czy mamy nań wpływ
-Chwila na zatrzymanie
-Ugruntowanie w życiu, dosiad na koniu
-Swobodna postawa – w ciele, w życiu, na koniu
Drodzy Jeźdźcy,
umożliwiamy zakup wyłącznie tego szkolenia wprowadzającego do Techniki Alexandra pojedynczo, abyście mogli się przekonać, na czym polega praca tą techniką i czy jest to coś dla Was.
Kolejne 4 zajęcia warsztatowe są do kupienia wyłącznie w komplecie (łącznie 4 warsztaty), ponieważ stanowią całość i odbycie wszystkich czterech zajęć może przynieść realne rezultaty.
Aby zapewnić najwyższy poziom zajęć i realne korzyści dla uczestników, maksymalna liczba uczestników warsztatów to 14 osób.
Uczestnicy wszystkich 5 zajęć otrzymają certyfikat ukończenia szkolenia. Certyfikat nie daje uprawnień do uczenia Techniki Alexandra.
O prowadzących
Magdalena Kędzior – certyfikowana nauczycielka Techniki Alexandra w Polsce. Ukończyła renomowaną szkołę dla nauczycieli Techniki Alexandra The Constructive Teaching Centre w Londynie, prowadzoną przez Waltera i Dilys Carringtonów. Należy do Brytyjskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Techniki Alexandra. Jako pierwsza w 1991 roku zaczęła uczyć i propagować tę metodę w Polsce. Jest autorką dwóch książek na temat Techniki Alexandra: „Technika Alexandra” (Wydawnictwo Santorski &Co 1993) oraz „Jeść? Nie jeść? Żyć” (Wydawnictwo Medium 1997). Pomaga muzykom, aktorom, wokalistom, jeźdźcom, osobom z problemami kręgosłupa, kobietom w ciąży i wielu innym osobom, pracującym nad sobą i swoim rozwojem. Prowadzi również zajęcia online.
Więcej informacji: www.technika-alexandra.pl
Ewa Rot-Buga – instruktor jazdy konnej, dziennikarka współpracująca ze „Światem Koni” (wcześniej także: „Koniem Polskim” i „Końskim Targiem”), redaktorka wydawnictw hipologicznych (redagowała m.in. dwie książki Mary Wanless, RWYM, wydane przez Świadome Jeździectwo). Odbyła pobyt szkoleniowy w Australii u trenera jeździectwa naturalnego Phila Rodeya. Pasjonatka ujeżdżenia klasycznego i pracy nad dosiadem metodą RWYM – od ponad sześciu lat systematycznie rozwija umiejętności pod okiem certyfikowanych coachów RWYM. Korzysta z metod pracy z ciałem, wykorzystanych przez Mary Wanless, twórczyni RWYM (m.in. jest to Technika Alexandra). Nieustannie poszukuje dróg samodoskonalenia i rozwoju umiejętności jeździeckich, jak również efektywnych sposobów przekazywania wiedzy na ich temat. Podróżniczka i reporterka, odwiedzająca konno dalekie i nieznane zakątki świata.
