V Konferencja jeździecka JK System - Szkolenia jeździeckie

V Konferencja jeździecka JK System

Z wielką przyjemnością zapraszamy na coroczna Konferencje JK System !

To już piąta odsłona tego wydarzenia, co roku poświęcona innej tematyce, ale zawsze mająca na celu poprawę relacji koń-jeździec. Nasza nazwa JK System – Jeździectwo holistyczne nie była wyborem przypadkowym. Uważamy, że do pełnej relacji z końmi potrzebne jest wiele czynników wchodzących ze sobą w powiązania i zależności. Jednym z nich jest technika jeździecka, której prawidłowo używając powodujemy końmi lub rozwijamy je fizycznie przygotowując do zadań treningowych czy wyczynowych. Praktycznie dokonujemy tego przez pomoce jeździeckie – dosiad, kontakt, łydki – a więc ciało. Jednak o tym czy to narzędzie będzie skuteczne i pomocne często decyduje umysł i emocje oraz to z jaką samoświadomością potrafimy z nich korzystać. Ta umiejętność z kolei przeradza się w tonus, napięcia, postawy i energetyczny przekaz, którym emanujemy, a który konie odczytują natychmiastowo i bezbłędnie. Jeśli na tym poziome mamy blokady, nie potrafimy się poruszać po stanach emocjonalnych i zarządzać nimi, nasze możliwości nie są w pełni wykorzystane. Nie inaczej działa to u koni, ograniczenia natury psychicznej, brak balansu emocjonalnego, konflikty w komunikacji, stres, błędnie definiowany przez jeźdźca charakter i osobowość i związany z nim sposób traktowania konia często uniemożliwiają wykorzystanie jego pełnego potencjału fizycznego. Co raz częściej u koni diagnozuje się wyuczoną bezradność, depresje, odcięcie od komunikacji z człowiekiem wynikające z braku porozumienia. Wysoka, nieuzasadniona, niekontrolowana stresogenność treningów sportowych prowadzi konie po równi pochyłej do wypalenia lub oporu. Holistyczny rozwój pary koń jeździec może zapobiegać wielu Waszym problemom i wynieść Wasze relacje na nowy poziom. Spójność wewnętrzna wynikająca z wiedzy, kompetencji, pewności, klarowności, prawdy i kierowanie się jasnymi, dobrymi intencjami powoduje u koni otwieranie się na dialog i możliwość wsłuchania się w człowieka. Jeśli dodamy do tego umiejętności techniczne otwiera się przed nami pole możliwości do budowania z naszym koniem unikatowej relacji, a od nas już zależy jaki będzie jej ostateczny cel: sport, aktywność ruchowa, terapia, praca z ziemi czy wszelkie inne formy współpracy z końmi. Dlatego w tym roku skupimy się na możliwościach i konsekwencjach łączenia umysłów i ciał, wykorzystania ich do poruszania się po biomechanice koni z dużym naciskiem na ich stany emocjonalne, samoregulacje i wpływ jeźdźca na te procesy. Pobudzenie percepcji, aktywowanie uważności i przełożenie jej na jeździeckie porozumienie to nasza intencja na ten rok, a temat konferencji obejmujący klamrą całość wykładów to : „Szósty zmysł w jeździectwie – Integracja gatunków”.

 

Będziemy gościć czterech prelegentów, którzy poprowadzą Was przez meandry ciała i umysłu, aby otworzyć nowe drogi komunikacji z Waszym koniem, wskazać zależności i obudzić ciekawość do poznawania siebie i koni w nowych perspektywach. Nazwiska ze środowiska jeździeckiego – jak ekspert od czującego dosiadu i wielowymiarowej komunikacji: Natalia Jasicka-Krugiołka czy stawiający na dotarcie do poprawnej biomechaniki poprzez interakcje z umysłem końskim – Jerzy Krukowski, przeplotą się z ekspertem od zawiłośći ludzkiego mózgu oraz wielka miłośniczką oraz instruktorem jeździectwa, specjalistą psychiatrii dorosłych, terapeutą psychoanalitycznym Dagmarą Omieczyńską-Nastaj. Czwarty prelegent to wisienka na torcie i pozostawiamy go do przedstawienia na deser, a szczegóły dotyczące wszystkich prelegentów i tematykę wykładów będziecie poznawać przez nadchodzący miesiąc.

 

Dla tych, którzy chcą zaufać nam już dziś i zarezerwować od razu miejsce na konferencje : (ilość miejsc ściśle ograniczona ze względu na nasz wybór dotyczący bezpośredniego kontaktu uczestników z prelegentami )
I tura wejściówek 290 zł – 20 sztuk
II tura wejściówek 320 zł – 20 sztuk ,
III Tura – 350 zł
W konferencji przewidziany jest lunch, bar kawowy, materiały promujące konferencje oraz konsultacje z prelegentami. ZAPISY : 662508580 lub MSG

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

lut 18 2024
Zakończone!

Czas

10:00 - 18:30

Czas lokalny

  • Strefa czasowa: America/New_York
  • Data: lut 18 2024
  • Czas: 04:00 - 12:30

Koszt

Od 290 zł

Więcej informacji

Rejestracja

Lokalizacja

Dworek Myśliwski Rakowiec
Cicha 8, 82-500 Rakowiec, Poland

Organizator

Jerzy Krukowski & JK System
Telefon
662508580
Email
krukowskiteam@gmail.com
X
Kod QR
PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
1
2
3
4
5
6
7
Wydarzenia dla 1st
Wydarzenia dla 2nd
Wydarzenia dla 3rd
Wydarzenia dla 4th
Wydarzenia dla 5th
Wydarzenia dla 6th
Wydarzenia dla 7th
8
9
10
11
12
13
14
Wydarzenia dla 8th
Wydarzenia dla 9th
Wydarzenia dla 10th
Wydarzenia dla 11th
Wydarzenia dla 12th
Wydarzenia dla 13th
Wydarzenia dla 14th
15
16
17
18
19
20
21
Wydarzenia dla 15th
Wydarzenia dla 16th
Wydarzenia dla 17th
Wydarzenia dla 18th
Wydarzenia dla 19th
Wydarzenia dla 20th
Wydarzenia dla 21st
22
23
24
25
26
27
28
Wydarzenia dla 23rd
Wydarzenia dla 24th
Wydarzenia dla 25th
Wydarzenia dla 26th
Wydarzenia dla 27th
Wydarzenia dla 28th
29
30
31
1
2
3
4
Wydarzenia dla 29th
Wydarzenia dla 30th
Wydarzenia dla 31st
Wydarzenia dla 1st
Wydarzenia dla 2nd
Wydarzenia dla 3rd
Wydarzenia dla 4th

Reklama

Chcesz wesprzeć nasz portal – postaw mi kawę