Suche igłowanie koni
Czym jest suche igłowanie?
Suche igłowanie to potwierdzona badaniami metoda terapii, która wykorzystuje cienką igłę do stymulowania punktów mięśniowo-powięziowych, dzieki czemu zmniejsza sie ból oraz poprawia ruch.
Suche igłowanie oparte jest na reakcjach fizjologicznych zachodzących w organiźmie oraz szczegółowej anatomii (igły wbijane są w konkretne struktury).
Rozluźnienie mięśni jest „głębsze” i mocniejsze, niż w przypadku terapii manualnej.
Prowadzacy:
Dr Maria Resano jest lekarzem weterynarii. W 2003 roku uzyskała dyplom z medycyny weterynaryjnej na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Universidad de Saragossa w Hiszpanii. Po studiach weterynaryjnych odbyła staż, po którym zdecydowała się specjalizować w rehabilitacji koni. Ukończyła studia magisterskie na kierunku Rehabilitacja Koni i Fizjoterapia, a następnie odbyła staże w Kawell Equine Hospital (Argentyna) oraz w Sekcji Rehabilitacji Szwajcarskiego Instytutu Medycyny Koni. Posiada liczne certyfikaty z zakresu suchego igłowania koni, kinesiotapingu dla koni, masażu koni i akupunktury weterynaryjnej. Maria posiada certyfikat „Certified in Horse Rehabilitation Therapist” (CERT) wydany przez Animal Rehab Institute na Florydzie w USA. Obecnie realizuje doktorat skupiając się na bólu mięśniowo-powięziowym u koni i suchym igłowaniu na Universidad Autónoma w Barcelonie.
Maria Calatayud w 2008 roku uzyskała tytuł magistra fizjoterapii na Uniwersytecie Cardenal Herrera CEU w Walencji w Hiszpanii. Studiowała fizjoterapię ze specjalizacją w fizjoterapeutycznym leczeniu koni. Po ukończeniu studiów ukończyła studia magisterskie z osteopatycznej terapii manualnej, wychowując swoje dzieci, a następnie studia magisterskie z fizjoterapii koni. Ukończyła zaawansowane szkolenie w zakresie technik suchego igłowania koni w Holandii i końskiego Kinesiotapingu w Wielkiej Brytanii. Obecnie pisze doktorat skupiając się na bólu mięśniowo-powięziowym u koni i suchym igłowaniu na Universidad Autónoma w Barcelonie.
Dla kogo jest to szkolenie?
Szkolenie jest skierowane dla lekarzy i techników weterynarii, zajmujących się rehabilitacją koni.
W trakcie rekrutacji będziemy wymagać dyplomu potwierdzajacego kwalifikacje zawodowe.
Uczestnik zgłaszający się do udziału w szkoleniu musi wykazywać się bardzo dobrą znajomością anatomii konia, w tym układu ruchu oraz przebiegu naczyń krwionośnych, nerwów, położenia narządów wewnętrznych.
Szkolenie rozpoczyna się częścią teoretyczną wprowadzającą w tajniki, która przeprowadzona bedzie online (1 dzień).
2 kolejne dni szkolenia to nauka praktyczna stacjonarnie.
Część stacjonarna kursu to 2 intensywne dni poświęcone praktycznym aspektom suchego igłowania w pracy z końmi.