Klinika skokowa z Susan Kjaergaard - Szkolenia jeździeckie

Klinika skokowa z Susan Kjaergaard

Zapraszam miłośników koni na pierwszą klinikę skokową z Susan Kjaergaard organizowaną przez Sassebi.
Susan Kjaergaard, dała się poznać polskiej publiczności podczas pierwszej konferencji PZJ “Partnerstwo na medal” w styczniu tego roku w Poznaniu. Sposób wykładania Susan i jej charyzma zostały bardzo wysoko ocenione przez uczestników Konferencji. Teraz Susan powraca do Polski, żeby poprowadzić praktyczne zajęcia z jeźdźcami podczas swojej autorskiej kliniki skokowej.
Podczas kliniki, Susan pokaże świat skoków przez przeszkody w holistycznym wymiarze. Jej warsztat i metody są owocem życiowych doświadczeń i drogi jaką przeszła – od pasjonatki jeździectwa, poprzez reprezentowanie Danii na zawodach Międzynarodowych, dotarcie do najlepszej 80-tki FEI, aż do wypracowania systemu wymarzonej współpracy z koniem, która polega na wzajemnym szacunku i po prostu radości z porozumienia w harmonii.
Susan przeprowadziła proces wyrwania się z kajdan stereotypowego podejścia do konia i rozwiązań treningowych. Potrafi swoją historią inspirować innych jeźdźców, by odważyli się na zmianę. Jej budująca postawa inspiruje i pozwala chronić innych przed znalezieniem się w pułapce, w której sama się kiedyś się znajdowała. Susan współpracuje ze znaną już dobrze w Polsce Rachael Draaisma, propagatorką wiedzy o sygnałach uspokajających i pracy węchowej z końmi.
Misją Susan jest pomaganie, edukowanie i wzmacnianie jeźdźców (szczególnie skokowych), aby mogli trenować i startować na swoich koniach w przyjazny i harmonijny sposób. Ważne jest dla niej by korzystać z udowodnionej naukowo wiedzy, by być jeszcze lepszym jeźdźcem i trenerem. Susan przywiązuje dużą wagę do przygotowania konia mentalnie na stres jaki spotka go w wymagającym środowisku zawodów. Prowadzi trening w taki sposób aby jeździec nauczył się być wsparciem dla swojego wierzchowca.
Klinika przeznaczona jest dla jeźdźców zarówno początkujących jak i zaawansowanych, którzy chcą wprowadzić do swojego treningu rozwiązania oparte na nauce i skoncentrowane na koniach. Podczas treningów będzie poświęcona uwaga równowadze jeźdźców i koni oraz prawidłowej biomechanice ruchu na wszystkich etapach pokonywania parkuru.

Treningi Susan skupiają się na 3 obszarach;
1) Zdolnościach psychicznych konia
2) Fizycznych zdolnościach konia
3) Zdolnościach psychicznych i fizycznych jeźdźca
Cała nauka Susan i jej filozofia wyjaśniona jest prostym, łatwym do zrozumienia językiem, wraz z ćwiczeniami zaprojektowanymi specjalnie dla każdego konia i jeźdźca podczas treningu.
Ta klinika będzie prawdziwą frajdą dla tych, którzy uwielbiają przygody skokowe na koniach. Polecamy dla wszystkich jeźdźców bez względu na poziom startów w zawodach.

Więcej o Trenerze:
Susan Kjærgård przez wiele lat była zawodniczką skoków przez przeszkody. Z powodzeniem startowała w wielu Mistrzostwach, Pucharach Świata i Pucharach Narodów dla duńskiej
drużyny narodowej i wspięła się do pierwszej 80 na liście światowego rankingu FEI. Pragnąc zmian i większego dobrostanu koni w społeczności jeździeckiej oraz poszukując nowych sposobów treningu i nauczania, szukała wiedzy poza tradycyjnymi źródłami i zanurzyła się głęboko w dziedzinę Equitation Science.
Susan opuściła parcoury wysokiego szczebla i spędziła około 20 lat na poznawaniu i nauczaniu teorii uczenia się i biomechaniki koni we wszystkich dyscyplinach. Dziś pomaga koniom po przejściach, z
ograniczeniami fizycznymi lub psychicznymi, prowadzi konsultacje z jeźdźcami, pomagając im analizować i wdrażać strategie mające na celu poprawę zarówno wyników, jak i dobrostanu konia.
Susan prowadzi także organizację Blue Berry Hill, która działa na rzecz promowania wiedzy opartej na teorii uczenia się koni, w której koń staje się równym i szanowanym partnerem. Blue Berry Hill oferuje szkołę dla instruktorów jeździectwa z rocznym programem edukacyjnym, po którym następują obszerne egzaminy i dwuletni kurs trenerski, który łączy rozległe doświadczenie praktyczne Susan z wiedzą teoretyczną.
Susan współprowadzi również zajęcia z teorii uczenia się z Janne Winther Christensen na uniwersytecie w Aarhus, a także duński program edukacyjny „Bereiter”.
Nieustannie buduje pomost między nauką o jeździectwie a praktycznym zastosowaniem.

Możliwe jest uczestnictwo w formie wolnego słuchacza oraz jeźdźca.
Klinika może przyjąć 6 par jeździec-koń.
Klinika będzie prowadzona w języku angielskim z symultanicznym tłumaczeniem.
W kabinie Anna Jelec oraz Anna Stępkowska
Cena zawiera:
– uczestnictwo w klinice,
– słuchawki do tłumaczenia symultanicznego
– poczęstunek
– obiady
– Dla uczestników z koniem dodatkowo boks, zaproszenie dla osoby towarzyszącej.

Cennik:
1300 zł- uczestnictwo z koniem
350 zł- wolny słuchacz
Promocja „Zapełniamy samochody”
300 zł/os przy zapisaniu i wniesieniu opłaty za czterech wolnych słuchaczy równocześnie
Zapisy dla SŁUCHACZY:
https://forms.gle/ehjWQzWbgPSw4bMf8
UCZESTNIKÓW z końmi, prosimy o zgłaszanie się pod adresem mailowym na info@sassebi.pl w celu otrzymania dalszych informacji.
Partnerem wydarzenia jest Mind The Horse.

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

cze 15 - 16 2024
Zakończone!

Czas

Cały dzień

Czas lokalny

  • Strefa czasowa: America/New_York
  • Data: cze 15 - 16 2024
  • Czas: Cały dzień

Koszt

Od 350 zł

Więcej informacji

Rejestracja

Lokalizacja

WTWK partynice
Zwycięska 2 53-033 Wrocław
Kategoria

Organizator

Sassebi
Telefon
501 051 495
Email
info@sassebi.pl
Strona WWW
http://www.sassebi.pl/

Inni Organizatorzy

Mind The Horse
Telefon
+48 788 847 295
Email
mindthehorse@gmail.com
X
Kod QR
PN
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
NIE
1
2
3
4
5
6
7
Wydarzenia dla 1st
Wydarzenia dla 2nd
Wydarzenia dla 3rd
Wydarzenia dla 4th
Wydarzenia dla 5th
Wydarzenia dla 6th
Wydarzenia dla 7th
8
9
10
11
12
13
14
Wydarzenia dla 8th
Wydarzenia dla 9th
Wydarzenia dla 10th
Wydarzenia dla 11th
Wydarzenia dla 12th
Wydarzenia dla 13th
Wydarzenia dla 14th
15
16
17
18
19
20
21
Wydarzenia dla 15th
Wydarzenia dla 16th
Wydarzenia dla 17th
Wydarzenia dla 18th
Wydarzenia dla 19th
Wydarzenia dla 20th
Wydarzenia dla 21st
22
23
24
25
26
27
28
Wydarzenia dla 23rd
Wydarzenia dla 24th
Wydarzenia dla 25th
Wydarzenia dla 26th
Wydarzenia dla 27th
Wydarzenia dla 28th
29
30
31
1
2
3
4
Wydarzenia dla 29th
Wydarzenia dla 30th
Wydarzenia dla 31st
Wydarzenia dla 1st
Wydarzenia dla 2nd
Wydarzenia dla 3rd
Wydarzenia dla 4th

Reklama

Chcesz wesprzeć nasz portal – postaw mi kawę